ESSO EXXMAR 12, 24, 30, 40 TP

Popis

Maziva řady EXXON MARINE jsou určena pro použití v pístových naftových motorech. Produkty EXXMAR TP jsou vyráběny na bázi vysoce kvalitních základových olejů. Díky vhodně zvoleným aditivům dosahují vynikajících charakteristik regulace vody, mají čistící schpnosti, schopnosti disperze a vykazují zásaditost nutnou pro udržení motoru v čistotě a minimalizaci jeho opotřebení. Tyto produkty jsou k dispozici ve viskozitních třídách SAE 30 a SAE 40. Pro zvláštní použití lze dodat EXXMAR 12 TP a EXXMAR 40 TP i ve třídě SAE 50. Charakteristické znaky produktů EXXMAR jsou: · Delší intervaly mezi generálními opravami motoru Díky minimálnímu opotřebení pístních kroužků a vložek válců a sníženým úsadám na pístech, lze docílit delších intervalů pro opravy motorů. · Delší životnost oleje Delší životnosti oleje je dosaženo zejména díky vynikajícímu udržování zásaditosti (TBN) i odpuzování vody a okamžitému vyčištění odstředěním.

Aplikace

  • Oleje EXXMAR 30TP (30TBN) jsou určeny pro všechny pístové naftové motory v obtížném provozu, s vysokým jmenovitým výkonem, určené pro spalování těžkých olejů.
  • EXXMAR 24TP (24TBN) a EXXMAR 40TP (40TBN) jsou určeny pro případy provozu s těžkým olejem, ve kterých lépe vyhovují oleje s vyšším nebo nižším TBN než u oleje EXXMAR 30TP, z hlediska typu motoru a provozu, kvality paliva nebo konkrétního doporučení výrobce motoru. EXXMAR 40TP 5O (SAE 50) lze použít jako válcový olej v motorech s křížovou hlavou, které pracují s těžkými oleji s nižším obsahem síry. V tomto použití je zaměnitelný s produktem EXXMAR X40.
  • EXXMAR 12TP (12TBN) jsou určeny pro použití v pístových naftových motorech s vysokým jmenovitým výkonem, které pracují na destilovaná paliva v nepříznivých podmínkách. EXXMAR 12TP lze rovněž použít v motorech spalujících těžké oleje s nižší viskozitou (cca 80-100 cSt při 50°C) a s nižším obsahem síry (do 1-2 objemových procent), kdykoli je relativně nízké TBN oleje stále ještě považováno z provozního hlediska za postačující. EXXMAR 12TP 5O (SAE 50) lze použít jako válcový olej v motorech s křížovou hlavou, které spalují destilovaná paliva s velmi nízkým obsahem síry.

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny