ESSO GEAR OIL GX-D 80W

Popis

Převodové oleje ESSO GEAR OIL GX-D 80W a 85W-90 jsou formulovány na bázi velmi kvalitních minerálních základových olejů a vhodně zvolené směsi aditiv. Snižují opotřebení a zabraňují poškození funkčních ploch ozubených kol převodů.Pro tyto produkty jsou chara-kteristické následující kvalitativní vlastnosti: · Zmírnění opotřebení a schopnost přenášet zatíženíVysokotlaké (EP) přísady obsažené v převodovým olejích vytvářejí na plochách ozubených kol vrstvu přenášející zatížení. Tato vrstva pak zvláště při velkém mechanickém zatížení výrazně snižuje opotřebení aktivních ploch ozubených kol a zabraňuje jejich vydírání. · Odolnost proti oxidaciPřevodové oleje jsou odolné vůči stárnutí i při vysokém termickém zatížení. Proto jsou vhodné jako dlouhodobá náplň převodů v motorových vozidlech, zejména náhonů os. · Malý sklon k tvorbě pěnySpeciální účinné látky obsažené v použité směsi aditiv potlačují tvorbu pěny. · Ochrana zařízení proti koroziStrojní součásti smočené olejem jsou chráněné proti korozi. · Dobrá tekutost za chladuPříznivá tekutost produktu i při nízkých teplotách souvisí s použitím vysoce rafinovaných základových olejů a aditiva zlepšujícího závislost viskozity oleje na teplotě, čímž je zajištěna plná funkčnost i v podmínkách zimního provozu. · Snášenlivost s těsnícími materiály Funkčnost běžných těsnících hmot není převodovými oleji negativně ovlivňována.

Aplikace

Produkty ESSO GEAR OIL GX-D 80W a 85W-90 jsou přednostně učeny pro:
· vysoce zatížené převody s hypoidními nebo spirálově-kuželovitými ozubenými koly v osových náhonech nákladních a užitkových vozidel,
· speciální převody řazení motorových vozidel,
· vysoce výkonný převodový olej pro kardanové náhony a převodovky řazení motocyklů, pokud není výrobcem předepsáno použití motorového oleje.
Při použití oleje je nutné respektovat předpisy výrobců automobilů a motocyklů.

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny

  • produkt byl nahrazen, volejte prosím o adekvátní náhradu