ESSO HAERTEOEL XD 80

Popis

HAERTEOEL XD 80 je formulován na bázi ropných frakcí a je určený pro termální kalení ocelových komponent. Jsou pro něj charakteristické následující vlastnosti: · Velká ochlazovací schopnostHAERTEOEL XD 80 je učelné použít všude tam, kde jsou požadovány středně velké až velké rychlosti ochlazení. · Zachování čistého povrchuHAERTEOEL XD 80 neovlivňuje negativně kvalitu povrchu ochlazovaného materiálu. · Vysoký bod vzplanutíVysoký bod vzplanutí použitého základového oleje vytváří při použití HAERTEOEL XD 80 předpoklad bezpečného provozu. · Nízká odparnostPro vysoce kvalitní základový olej použitý k formulaci HAERTEOEL XD 80 je charakteristická nízká odparnost i při vysokých teplotách. Z toho vyplývají pro uživatele následující výhody:-Nižší spotřeba oleje na doplňování lázně.-Menší znečišťování životního prostředí. · Tepelná stabilitaHAERTEOEL XD 80 je tepelně velmi stabilní. Z tohoto důvodu i při vysokých teplotách kalení vzniká jen nepatrné množství produktů rozkladu oleje, negativně ovlivňujících kvalitu oleje nebo ochlazovaných součástí. · Odolnost proti stárnutíZvolená kombinace základového oleje a aditiv zajišťuje u HAERTEOEL XD 80 vysokou termickou a oxidační stabilitu. Z tohoto důvodu zůstávají výše uvedené vlastnosti dlouhodobě zachovány také při extrémně náročných aplikacích. Filtrací oleje a použitím ochranné atmosféry lze životnost oleje ještě významně prodloužit.

Aplikace

  • V důsledku své schopnosti středně rychlého ochlazování je účelné HAERTEOEL XD 80 použít pro takové případy termálního kalení, kde jsou požadovány krátké časy ochlazování předmětů v kombinaci s vysokou životností oleje.
  • Teploty olejové lázně by neměly dlouhodobě překročit následující hodnoty:
  • · Při použití inertní atmosféry 150 oC
  • · Při práci bez inertní armosféry 60-130oC
  • HAERTEOEL XD 80 je určen kromě jiného pro tepelné zpracování kroužků kuličkových ložisek a dílů z ložiskových ocelí (např. 100 Cr 6) v průběžných pecích např. AICHELIN.

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny

  • produkt byl nahrazen, volejte prosím o adekvátní náhradu