Popis

KUTWELL BR 40 je biostabilní emulgační olej určený pro třískové obrábění kovů. Výběrem speciálních základových olejů a nově koncipovanou technologií aditivace, bylo dosaženo vynikajících výkonností kapaliny.Přestože KUTWELL BR 40 neobsahuje baktericidy, je potlačen růst bakterií v emulzi během použití, takže nedochází k takovým nežádoucím efektům jako je vytváření více kapalných fází, koroze nebo nepříjemný zápach. Tím je i při standartní péči dosaženo prodloužené životnosti emulze.Emulze oleje ve vodě se vyznačuje vynikající stabilitou a zabezpečuje krátkodobou ochranu obrobených dílů před korozí. Přísady aktivující řezný proces, obsažené v produktu, umožňují zpracovávat i velmi obtížně obrobitelné materiály. Chemicky odolné barvy používané k nátěrům strojů (např. dvousložkové laky) nejsou emulzí poškozovány. KUTWELL BR 40 neobsahuje sekundární aminy, dusitany ani sloučeniny chlóru a představuje tak významný přínos k hygieně na pracovišti a k ochraně životního prostředí.

Aplikace

  • KUTWELL BR 40 představuje typ univerzálního emulgačního oleje určeného pro třískové obrábění kovů na běžných obráběcích strojích, obráběcích centrech a dalších typech zařízení. S ohledem na charakter použitých speciálních účinných látek je produkt vhodný pro obrábění (frézování, soustružení, vrtání, řezání a j.) železných kovů, slitin mědi i lehkých kovů.
  • Doporučené provozní koncentrace:
  • Běžné obrábění 4 – 10 (objem. %)
  • Broušení 2 – 4 (objem. %)
  • Před každým novým naplněním stroje produktem KUTWELL BR 40 by systém chladící kapaliny měl být pečlivě ošetřen a vyčištěn přípravkem SYSTEMREINIGER EXTRA společnosti ESSO.

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny

  • produkt byl nahrazen, volejte prosím o adekvátní náhradu