Popis

Esso RONEX MP je vysoce kvalitní víceúčelové plastické mazivo, které lze používat v celé škále automobilových a průmyslových aplikací. Mazivo RONEX MP tvoří kapalina na bázi ropného rafinátu se zpevňovadlem z lithného komplexního mýdla, obsahující přísady zvyšující výkonnost. Plastické mazivo RONEX MP se výborně uplatňuje ve velkém teplotním rozsahu. Snáší mírnou zátěž a extrémní tlaky. Kromě odolnosti vůči vodě obsahuje i antikorozní ochranu. Plastické mazivo má dobrou oxidační a tepelnou stabilitu. RONEX MP je kompatibilní s většinou těsnicích elastomerových materiálů. RONEX MP je plastické mazivo konzistenčního stupně NLGI 2. Plastické mazivo RONEX MP lze používat v průmyslových aplikacích k mazání ložisek, převodů a spojek, které vyžadují plastické mazivo s odolností proti vodě a vysokým tlakům. Je možné jej použít i v elektromotorech s izolací NEMA typu třídy A a B. RONEX MP je vynikající všestranné automobilové plastické mazivo, které se může používat jako mazivo podvozků za účelem prodloužení intervalů mazání a rovněž jako mazivo ložisek. Vysoká tepelná stabilita plastického maziva znamená, že je ideální pro ložiska kol vozidel s diskovými brzdami, kde při intenzivním brždění vznikají vysoké teploty. Mazivo RONEX MP lze díky dobré ochraně proti opotřebení a proti znečištění vodou využít i jako maziva pro kulové čepy s nízkým točivým momentem. RONEX MP splňuje požadavky NLGI GC-LB na mazání ložisek kol a podvozků. RONEX MP volí řada uživatelů, zvláště těch, kteří vyžadují víceúčelové mazivo.

Aplikace

  • Poznámky k aplikaci: Plastické mazivo RONEX MP by mělo být aplikováno ručně nebo mazací pistolí. Mazivo by se nemělo používat v systémech centrálního mazání s delším přívodním vedením, pokud tyto systémy nejsou určeny pro dávkování plastických maziv stupně konzistence 2.
  • RONEX MP je víceúčelové plastické mazivo určené pro průmyslové i automobilové aplikace v nejrůznějších podmínkách teplot, zatížení a prostředí. Ke konkrétním aplikacím patří:
  • · Průmyslové – všechny typy kluzných a valivých ložisek
  • · Průmyslové – spojky a převody
  • · Průmyslové – elektromotory typu třídy izolace A a B NEMA (národní asociace výrobců v oblasti elektrotechniky)
  • · Automobilové – nákladní a autobusové doprava, doprava ve stavebnictví
  • · Automobilové – ložiska kol, zvláště ta, které jsou provozována při vysokých teplotách, například při intenzivním brždění diskovými brzdami
  • · Automobilové – mazání kulových čepů a podvozků

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny