Popis

SCHNEIDOEL HP 22 je víceúčelový, s vodou nemísitelný řezný olej, určený pro třískové obrábění součástek ze středně těžce až těžce obrobitelných materiálů.Vhodně zvolená kombinace aditiv a kvalitního základového ropného rafinátu umožňuje při optimálně nastavených parametrech stroje dosáhnout optimálních řezných podmínek.Vzhledem k relativně nízké viskozitě jsou třísky a ostatní oddělované části obráběného materiálu z pracovní oblasti rychle odplavovány.Přísady obsažené v oleji minimalizují tvorbu mlhy na pracovišti v průběhu obrábění.Olej obsahuje inhibitory koroze, které hotové součástky i polotovary dočasně chrání proti korozi. SCHNEIDOEL HP 22 neobsahuje žádné sloučeniny chlóru nebo zinku, obsahuje však sloučeniny síry, které mají tendenci zabarvovat povrch dílů z mědi nebo měděných slitin.

Aplikace

SCHNEIDOEL HP 22 je speciálně vyvinutý řezný olej vhodný pro třískové obrábění vysoce legovaných ocelí.
SCHNEIDOEL HP 22 se používá v mnohých oblastech výroby, např.:
· Výroba čepů, klínů, vysokopev-nostního kotvení z 9SMnPb28 k a X5CrNiMo1810 na plně hydraulicky řízených Hydromat-automatech v sestavě až 16ti zároveň pracujících stanic (např. vrtání do plného materiálu, podélné soustružení, pilování, drážkování, řezání, řezání závitů).
· Sériová výroba přesných dílů (pouzdra, hřídele, kulové čepy) z materiálů X12CrNiS 188 X12CrMoS 17 X5CrNi 189 X10CrNiMoTi 1810 na CNC automatech pro soustružení, vrtání, řezání závitů a upichování.
· Sériová výroba speciálních šroubů průměru 4-8 mm z X2CrNiMo 18 15 3 na CNC automatických soustruzích.
· Válcové frézování ozubených kol z 42CrV4.
· Hromadná výroba konstrukčních dílů z 42CrMo4 na svislých protahovačkách, určených k protahování vnitřních ploch.
· Odvalovací obrážění čelních kol z X5CrNiMo 1810, 16 MnCr5 a GGG 60 na Lorencových odvalovacích obrážečkách.

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny

produkt byl zrušen, volejte prosím o adekvátní náhradu