SYSTEMREINIGER EXTRA

Popis

SYSTEMREINIGER EXTRA je kvalitní čistící a desinfekční prostředek, vhodný pro použití ve všech typech okruhů obráběcích strojů pracujících s řeznými kapalinami typu emulze. Speciálně zvolená kombinace velmi účinných tensidů a biocidů velmi efektivně potlačuje růst kvasinek, bakterií, plísní a čistí a zbavuje oběhový systém úsad.SYSTEMREINIGER EXTRA byl vyvinut speciálně pro použití s produkty ESSO, např. řeznými kapalinami KUTWELL a WALZOEL S.

Aplikace

  • Před novým naplněním stroje emulzí se důrazně doporučuje zařízení důkladně vyčistit. Za tímto účelem se do existující emulze ve stroji před jejím vypuštěním přidá podle stupně znečištění 0,5 až 2% produktu SYSTEMREINIGER EXTRA a tato se ponechá min. 8 hod. cirkulovat, aby bylo zabezpečeno účinné působení produktu.
  • SYSTEMREINIGER EXTRA je formulován tak, že neovlivňuje negativně vlastnosti a nedochází ani ke změně pH emulze, se kterou je možné bez přerušení dále pracovat.
  • ESSO proto doporučuje přidání produktu do emulze před začátkem poslední směny jejího použití.
  • Po vypuštění emulze ze zařízení je nutné systém chladící kapaliny vyčistit od třísek, úsad a zbytků řezné kapaliny. Místa, kde se vyskytovaly nečistoty, je pak nezbytné znovu ošetřit 1 až 2% roztokem produktu SYSTEMREINIGER EXTRA, nebo pomocí horké páry. Následovně se doporučuje oběhový systém propláchnout vodou.

Balení

Typické vlastnosti

Pokyny